The Meadows Equestrian Centre

TRI Inter-Schools Showjumping League - Saturday 2nd December 2017

Primary Indvidual (max 50cm)

1.      Oliver Kinnear, MilcroftGilymesh

2.      Nicole Peoples, Forest Flash

3.      Holly Ross, Dapple

4.      Daniel O’Sullivan, Elmo Delight

5.      Andrew Sharvin, Archill Lass

6.      Elizabeth McCracken., Stan

Tack & Turn Out Winner

1. Lily Murphy, Busby

Primary Team (max 70cm)

1.      Fabulous 4 (Mya McCullough, windale Blue Sapphire, Grace Morton, Stormy’s Boy, Thomas Patton, Rokeby Pepper, Sam Jackson, Ike)

2.      The Marvellous Mix Ups (Sophia Bingham, Rocky, Emma Bamford, Chardonnay, Molly McCartney, Malteaser, Ella Lindsay, Toffee)

3.      The Rapid Rebels (Fergus Emmett, Cash, Andrew Sharvin, Archill Lass, Amber Bradley, Flynn Rider, Oliver Kinnear, Millcroft Gilgamesh)

4.      The Jolly Jumpers (Emma Burns, Peter, Ruby Kinkaid, Houdini, Anna McErlean, Lily, Benjamin Moore, Makers)

5.      Chicks With Sticks (Taylor McKnight, Bambi, Charlotte McCracken, Charlie, Katie Robinson, Zac, Charlotte McCracken, Joey)

Tack & Turn Out Winners

1.      The Marvellous Mix Ups (Sophia Bingham, Rocky, Emma Bamford, Chardonnay, Molly McCartney, Malteaser, Ella Lindsay, Toffee)

Primary Individual (max 70cm)

1.      Sam Jackson, Ike

2.      Charlotte McCracken, Billy Frazer

3.      Ruby kinkaid, Lismahon Houdini

4.      Anna McErlean, Lily

5.      Sophia Bingham, Little Prince Caspian

6.      Taylor McKnight, Killeshin Bambino

Tack & Turn Out Winner

1. Sophia Bingham, Little Prince Caspian

Novice Team (max 85cm)

1.      Victoria College (Lauren Carville, Volvo, Zara Craigs, Annaghmore Clover Boom, Olivia Byrne, Buck Rogers, Vicky Fox, Lislaird Joni)

2.      Ballymena Academy (Zoe Dickey, CuffsgrangePopstar, Chloe Gillespie, Ginger, Katie McClean, Belle, MyahMcClean, Apache)

3.      Down High Gold (Ellie McDonnell, Sonny Bill Williams, Abby Brown, Buckaroo, Abby Cummiskey, Blackjack, Zara Sharvin, Holiday Graceful Lady)

4.      Regent House (Thomas Murphy,  Darkie Boy, James Murphy, Blue Cobweb, Ruari Clarke, Darkie Boy, Sophie Lister Tinsley, Blue Cobweb)

5.      Ballyclare Secondary (Katie Bamford, Tia, Jessica McConnell, Willow, Natasha McKernan, Princess Fantasia, Tori Jewiss, Tia)

6.      Hunterhouse Blue (Sophie Lister Tinsley, Ginger Spirit, Indie Bloomfield, MillparksSlievenagarragh, Lucy Toombs, Suzie, Gillian Grogan, Silver Boy)

Tack & Turn Out Winners

1.      Ballyclare High School (Laura McKay, Honeyhill Caramel, Lauren Fleming, Burren Valley Flyer, Nadia Scanlon, Shooting Stasr, Felicity McConnell, Woodroe Rosewood)

Novice Individual (max 85cm)

1.      Daniel Moore, Lancelot Du Bois

2.      Shannon Boville, Buster

3.      Lucy Morton, Cassie

4.      Erin Carson, KilgarryBreezer

5.      Lucy Morton, Tilly

6.      Tyler Houston, Percy

Tack & Turn Out Winner

1.      Tyler Houston, Percy

Open Team (max 1m)

1.      Ballymena Academy Navy (Alex Byrne, Millbrae Abbie, Tori Surgenor, Rocket Lady, William Hamilton, Rakish Talisman, Alex Byrne, Forest Lodge Rambler)

2.      Down High Flyers (Charlotte Leslie, Da Vinci, Tara Dixon, Bobby, Jessica Nelson, Duke, Charlotte Leslie, Seymours Pride)

3.      BRA (Olivia Quinn, Beattie, Jessica Davidson, MHS Nadal, Rocco Quinn, Pixie, Olivia Quinn, Teddy)

4.      Glenlola Collegiate Divas (Cerys Howell, Leo, Phoebe Belmont, Edie, Zara Woods, ArdMirah, Cerys Howell, Mr Murphy)

5.      Wallace high School (Anna Brown, Jimmy, Sarah Moore, Scooby, Joanna Eames, Martini, Connie Crothers, Jimmy)

6.      Drumragh Integrated (Patrick McEvoy, Charlie, Nicholas Bothwell, Keke, Conor Harris, Lenamore Lena)

Tack & Turn Out Winners

1.      Ballyclare Secondary (Jessica McConnell, Bella, Emma Ewing, Murph, Benjamin Gilmore, Katie, Tori Jewiss, Charlie)

Open Individual (max 1m)

1.      Josh Mark, Calinvella

2.      Finn Osboune, Double Dazzle

3.      Cerys Howell, Mr Murphy

4.      Ellen Ward, Phoenix Delight

5.      Rachel McKee, Dolly

6.      Rory Osbourne, Bella Bambino

 

Tack & Turn Out Winner

1. Katie McKee, Hide N Seek

Premier Individual (max 1.10m)

1.      Lucy Morton, Bert

2.      Shane Treanor, Bay Star Lady

3.      Samantha Billings, Buster Diamond Belle

4.      Charlotte Greer, Molly

5.      Charlotte Eakin, Yogi

6.      Vikki Fox, Bonny Sir Edward

CLICK HERE TO DOWNLOAD LEAGUE TABLE

Primary Individual (max 70cm)

No Results

Novice Team (max 85cm)

No Results

Novice Individual (max 85cm)

No Results

Open Team (max 1m)

No Results

Open Individual (max 1m)

No Results

Premiere Individual (max 1.10m)

No Results