The Meadows Equestrian Centre

TRI Inter-Schools Showjumping League Final

Event Date: Saturday 8th December 2018

Category: Schools Event

Arena Start Time: 8:30 am

Event Classes:

  • Arena 2 Primary Indvidual 50cm
    Individual Entry Fee: £12.00 Prize: 0
  • Arena 2 Primary Individual 60cm
    Individual Entry Fee: £12.00 Prize: 0
  • Arena 2 Primary Team 70cm
    Team Entry Fee: £48.00 Prize: 0
  • Arena 2 Primary Individual 70cm
    Individual Entry Fee: £12.00 Prize: 0
  • Arena 1 Novice Team 85cm
    Team Entry Fee: £48.00 Prize: 0
  • Arena 2 Novice Individual 85cm
    Individual Entry Fee: £12.00 Prize: 0
  • Arena 1 Open Team 1m
    Team Entry Fee: £48.00 Prize: 0
  • Arena 1 Open Individual 1m
    Individual Entry Fee: £12.00 Prize: 0
  • Arena 1 Premier Individual 1.10m
    Individual Entry Fee: £12.00 Prize: 0

Additional Information:

Entries close on Wed 5th December at 12 noon 

 

 

Rules Of Team Competition

 

  • Teams must consist of a min. of 3 and max. of 4 competitors representing their primary or secondary school
  • The same team may not compete in both the novice and the open team classes.
  • A rider/pony combination may only ride in either the novice team or open team competition.
  • The same rider/pony combination may only ride once in a competition but the pony/horse may be ridden a maximum of twice by different riders.
  • A rider may only ride a maximum of two horses/ponies in a team.
  • Schools may combine to enter a mixed team but with the exception of the Primary class, league points will not be awarded to a mixed team.
  • The class will be run as two phase meaning after the first round competitors will continue on to jump the second round which will be timed. 
  • The team’s total score will be based on the best 3 scores in each round.
  • In the event of 2 or more teams finishing on the same score the placings will then be based on the best three scores and times in the second phase.    
  • If two or more teams finish on the same accumulative score at the final, the team with the highest placing on the final day takes priority.
  • Each team will be given a time to jump and all team members will jump consecutively at that time.
  • Tack inspection – Each team will be judged and awarded points on presentation and turn out. Teams must be presented to Tack Inspection in their entirety and PRIOR to entering the warm up arena.
  • If a team misses their allocated start time, they may be eliminated from the class.
  • ALL competitors must wear a skullcap or hat with safety harness according to the current approved standards and body protectors are advised
  • The competition will be judged under SJI rules, however the judges decision is final.
  • Any rider or school representative showing unsporting behaviour MAY be disqualified from the competition.
  • All school/team representative must report to the Show Office on arrival to declare and sign for the team or the team will NOT be allowed to jump.

 

 

Team Selectors must ensure competitors are competent at their class height

 

Penalties

Knockdown     4 Faults

1st refusal        4 Faults

2nd Refusal      8 Faults

3rd Refusal      Elimination

Fall of horse/rider        Elimination

 

Rules of Individual competition

 

  • This competition is open to individual competitors representing their Primary or Secondary School.
  • Competitors may jump in the individual class as well as a team competition.
  • There are no restrictions on the number of competitors from any one school.
  • The same pony/rider combination may only jump once.
  • This class will be run as two round, two phase competition meaning after the first round competitors will continue on to jump the second round which will be timed. The two rounds will be added together to give a final score. In the event of equality of faults the best score and time of the second round will determine placings.  .  
  • If an individual misses their allocated start time, they may be eliminated from the class.
  • ALL competitors must wear a skullcap or hat and safety harness according to the current approved standards and body protectors are advised.
  • This competition will be run under SJI rules, however the judges decision is final.
  • Any rider or school representative showing unsporting behaviour MAY be disqualified from the competition
  • A school representative/guardian must report to the Show Office on arrival to declare and sign for the individual rider or they will NOT be allowed to jump.

 

Individual representatives must ensure competitors are competent at the class height

 

Penalties

 

Knockdown     4 Faults

1st refusal        4 Faults

2nd Refusal      8 Faults

3rd Refusal      Elimination

Fall of horse/rider        Elimination

Start Lists:

Primary Indvidual 50cm - (Arena 2 - 8:30 AM)

  • 1 Ellie Bingham- Rodger School Name: Loanends Primary
  • 2 RIONA SAVAGE- BUTTONS School Name: ST PATRICKS BALLYGALGET
  • 3 Emily Maneely- Scarlettes Lulu School Name: Castledawson PS
  • 4 Brooke Rafferty- Pennway Pacassio School Name: CBS Armagh
  • 5 Eve Lindsay- Henry School Name: Ballynure Primary School
  • 6 Sarah McKenzie- Taz School Name: Bush PS
  • 7 Charlotte Nelson- Bonnie School Name: Spa Primary School
  • 8 Annie Mc Taggart- Mini milton School Name: St Brigids Drumilly
  • 9 Harriet Ohagan- he's so naughty School Name: st jarlaths Blackwatertown
  • 10 Jack Cowan- Jolly Jasper School Name: Kings Park Primary School
  • 11 Annabelle Betts- Mac School Name: Tandragee PS
  • 12 Juliana Nelson- Star School Name: Ballydown Primary School
  • 13 Elle-Mae McCrory- Dante School Name: Gaelscoil Na gCrann
  • 14 Kaitlin mccrory- My party pop School Name: Gaelscoil Na gCrann
  • 15 Lily Murphy- Toby School Name: Meadowbridge Primary
  • 16 Molly oconnor- Glider School Name: St Macartans ps
  • 17 Chloe mclaughlin- Teddy School Name: St johns ps kingsisland
  • 18 Holly Logan- Spring lane fire cracker School Name: Groggan primary school
  • Primary Individual 60cm - (Arena 2 - 9:30 AM)

    • 1 Elizabeth McCracken- Thunder School Name: Moyallon PS
    • 2 Nicole peoples- Forest Flash School Name: Whitehead primary
    • 3 Kaitlin mccrory- My party pop School Name: Gaelscoil Na gCrann
    • 4 Beth Wishart- Ballindarragh Belle School Name: Lisnadill Primary School
    • 5 Lucy Orr- Buster School Name: Howard Primary School
    • 6 Mya McMullan- Lilly School Name: Bunscoil Mhuire agus Padraig
    • 7 Emily Maneely- Scarlettes Lulu School Name: Castledawson PS
    • 8 Aoife Mallon- Starry School Name: Sacred Heart Primary School
    • 9 Ted Geary- Skye Blue School Name: Downshire Primary
    • 10 Hannah Robinson- Poppy School Name: Cairncastle Primary School
    • 11 Charlotte Nelson- Bonnie School Name: Spa Primary School
    • 12 Kara Cosgrave- Robbie Malone School Name: Gilford Primary School
    • 13 Olivia Stewart- Timmy School Name: Drumadonnell Primary School
    • 14 RIONA SAVAGE- BUTTONS School Name: ST PATRICKS BALLYGALGET
    • 15 Alfie Walker- Lenny School Name: Orchard county ps
    • 16 Ellie rose martin- Corrawallendawn School Name: Scarva primary
    • 17 Lily Murphy- Buzby School Name: Meadowbridge Primary
    • 18 Juliana Nelson- Casper School Name: Ballydown Primary School
    • 19 Kaitlin mccrory- Dante School Name: Gaelscoil Na gCrann
    • 20 Emma Stewart- Polo School Name: Drumadonnell Primary School
    • 21 Brooke Rafferty- Pennway Pacassio School Name: CBS Armagh
    • 22 Grace Red- Aughlish Mist School Name: Linn Primary
    • 23 Eve Lindsay- Henry School Name: Ballynure Primary School
    • 24 Sarah McKenzie- Taz School Name: Bush PS
    • 25 Chloe mclaughlin- Teddy School Name: St johns os kingsisland
    • 26 Holly Logan- Spring lane fire cracker School Name: Groggan primary school
    • Primary Team 70cm - (Arena 2 - 11:00 AM)

      • 1 School Name: Mixed Team Name: Jolly Jumpers
        • Ruby kinkaid- Houdini
        • Taylor mcknight- Asterix
        • Elizabeth mccracken- Joey
        • Emma Burns- Perfect peter
      • 2 School Name: Cookstown & Woods Team Name: KZS Flyers
        • Zoe Caskey- Speedie
        • Kym Moore- Paddy
        • Zoe Caskey- Gunner
        • Kym Moore- Applejack
      • 3 School Name: Cairncastle/Linn/Whitehead/Lourdes P Lodge Team Name: Jumping Divas
        • Nicole Peoples- Forest Flash
        • Grace Reid- Misty
        • Amelia Bannon- Jude
        • Hannah Robinson- Poppy
      • 4 School Name: Mixed team Team Name: Chicks with sticks
        • Mac- Charlotte betts
        • Tynan petal- Charlotte mccracken
        • Cloud- Katie Robinson
        • Bambi- Taylor McKnight
      • 5 School Name: Iveagh Littlr Mix Team Name: Iveagh Little Mix
        • Lily Murphy- Buzby
        • TilleyTumilty- LJ Sparky
        • Elizabeth McCracken- Thinder
        • Kitty Cullen- Totes
      • 6 School Name: Thompson Primary/Loanends Primary Team Name: The Loansome Thoms
        • Sophia Bingham- Quincey
        • Holly Ross- Dapple
        • Jack Morrow- Freckles
        • Eve Lindsay- Quincey
      • 7 School Name: Mixed Team Name: Rapid Rebels
        • Ted Geary- Sky blue
        • Mya McMullan- Lilly
        • Molly O'connor- Glider
        • Andrew Sharvin- Archill Lass

      Primary Individual 70cm - (Arena 2 - 12:00 PM)

      • 1 Taylor mcknight- Killeshin bambino School Name: Bronte primary
      • 2 Zoe Caskey- Speedie School Name: Woods
      • 3 Kym Moore- Paddy School Name: Cookstown PS
      • 4 elizabeth McCracken- blaneys Boy / Joey School Name: moyallon Ps
      • 5 Molly Gribbon- Dunby School Name: St Oliver plunketts
      • 6 Lucy Orr- Buster School Name: Howard Primary School
      • 7 Amelia Bannon- Judy School Name: Our Lady of Lourdes Park Lodge
      • 8 RIONA SAVAGE- WILLIS School Name: ST PATRICKS PRIMARY
      • 9 Alfie Walker- Lenny School Name: Orchard county ps
      • 10 Kaitlin mccrory- My party pop School Name: Gaelscoil Na gCrann
      • 11 Ruby Kinkaid- Lismahon Houdini School Name: Dromara ps
      • 12 Tilly Tumilty- LJ Sparky School Name: Bridge Primary
      • 13 Millie mulvenna- Zulu School Name: Gilford primary school
      • 14 kitty Cullen- Totes School Name: Bleary Primary
      • 15 Zoe Caskey- Gunner School Name: Woods
      • 16 Kym Moore- Apple-Jack School Name: Cookstown PS
      • 17 Miss Taylor mcknight- Asterix School Name: Bronte primary
      • Novice Team 85cm - (Arena 1 - 8:30 AM)

        • 1 School Name: Dromore High School Team Name: Dromore Flyers
          • Catherine McClelland- Starlight
          • Poppy Moore- Grecora Angel
          • Katie Topley- Tipp Gen
          • Toni McClure- The Black Rose
        • 2 School Name: Banbridge Academy Team Name: Banbridge Academy Waddell
          • Eve Fitzsimmons- Godan Daginn Vik
          • Emma Irwin- One Fine Day
          • Lara Jameson- Curious George
          • Molly Davidson- Monochrome Boy
        • 3 School Name: Lurgan Junior High School Team Name: Lurgan Junior High School
          • Rachel Dominy- Stonehavens Gonzo
          • Sarah Cowan- Take Two
          • Lucy McDowell- Woody
          • Rachel Dominy- Boy George
        • 4 School Name: Newry High Team Name: Newry High
          • Nina Lewis- Holly
          • Cerys Brown- Sky
          • Megan Halliday- Shannon
          • TBC- TBC
        • 5 School Name: Our Ladys Grammaro Team Name: Our Ladys Grammar
          • Nicki Lappin- Lou
          • Eimear McKernan- Lala
          • Jessica Mulgrew- Banview Sparticus
        • 6 School Name: Dromore High School Team Name: Dromore Rebels
          • Emily Walker- lady Zaphira
          • Rebekah McKinstry- Richhill Lass
          • Simone Leathem- Black Jame Jedward
          • Zara Smith- Tillys Comet
        • 7 School Name: Drumragh Integrated college Team Name: Drumragh Integrated college
          • Conor Harris- tbc
          • Paris Douglas- Rince
          • Sarah Boyle- Hey There Delilah
          • Claire Murnaghan- Hacker
        • 8 School Name: Assumption Grmmar Ballynahich Team Name: Assumtpion Grammar
          • Zara Burns- Frankie
          • Emily Stewart- Apollo
          • Ella Kinkaid- Frankie
          • TBC- TBC
        • 9 School Name: Hunterhouse Team Name: Hunterhouse Blue
          • Lucy Toombs- Suzie
          • Eva Sloan- Kofi
          • Eva Sloan- Isla
        • 10 School Name: Banbridge Academy Team Name: Dunbar
          • Rachel Taylor- The great pretender
          • Imogen Scott- freedom
          • Kala Adams- Miss Malteaser
          • Kerry O'Sullivan- Fearless Heart
        • 11 School Name: Larne Grammar Team Name: Larne Grammar Blue
          • Joel Peoples- The Ranger
          • Katie Lee Houston- Tic Tac Sally
          • Anna Jackson- Old Town Starling
          • Tyler Houston- Dunshane Sir Percival
        • 12 School Name: Carrickfergus Grammar School Team Name: Carrickfergus Grammar
          • Ben Foster- O'Hara's Dream
          • Katelyn Irvine- Du├ích Shadow
          • Erin Johnston- Fitz
          • Katelyn Irvine- O'Hara's Dream
        • 13 School Name: Ballyclare High School Team Name: BRANN
          • Emily Sempey- comet
          • Beckie McBride- Star
          • Ella lindsay- Quincey
          • Anna roscoe- Dakota
        • 14 School Name: ERGS 2 Team Name: Christmas Wish
          • Tianna Grace Abbott- Bracken Dancer
          • Sasha Milne- Buddy The Cob
          • Hannah Jones- Valley Clover Dream
          • Tianna Grace Abbott- Rocket
        • 15 School Name: Larne Grammar Team Name: Larne Grammar Maroon
          • Emma Blair- Hi Jinx
          • Mya McCullough- Windale Blue Sapphire
          • Sam Jackson- Acra Glas Red Ensign
          • Thomas Patton- Millie
        • 16 School Name: Wallace High School Team Name: Wallace High School
          • Abbie McMilen- Bonnie
          • Ailis Thompson- tbc
          • Ceoladh Crozier- Blaze
          • Caoimhe Crozier- Kildromin Banjo
        • 17 School Name: Down High School Team Name: Down High Gold
          • Elie Simpson- Tigger
          • Tara Emmett- Diamond Girl
          • Katie Watson- Rock Rebel
          • Tara Emmett- Springhill Quickstep
        • 18 School Name: Ballyclare Secondary School Team Name: Ballyclare Secondary School
          • Chloe Stewart- Haywards Lasting Impression
          • Molly McCartney- Malteaser
          • Hannah McCartney- Hufflepuff
        • 19 School Name: Fort Hill Integrated College Team Name: Fort Hill Integrated College
          • Rory Kinnear- Regardless
          • Eden Foley- Escape Artist
          • Kodie Clarke- Heidi
          • Rory Kinnear- Spencer
        • 20 School Name: Down High School Team Name: Down High Green
          • Abby Brown- Holiday Little Buzz
          • Chloe McMullin- Legend
          • Racchel Broome- Boyher Cookies n Cream
          • Troy Watson- Dory
        • 21 School Name: Aquinas Team Name: Aquinas
          • Ellen McEvoy- Indie
          • Jean McComish- Buddy
          • Jean McComish- Indie
          • Ellen McEvoy- Buddy
        • 22 School Name: Russell Team Name: Ballyclare High School
          • Katie Flanagan- Abbeyside Sonny
          • Lucca Moore- Oz
          • Laura Mckay- Honeyhill Caramel
          • Katie Flanagan- Pull The Brakes
        • 23 School Name: Friends School Team Name: Friends School
          • Zara Greenfield- Taking Chances
          • Gracie Lamont- Cuddoo Star
          • Erin Barlow- Drumilly Dan
          • Beth Hayes- LCS Time To Shine
        • 24 School Name: ERGS Team Name: ERGS
          • Hannah Jones- Rocket
          • Tianna Grace Abbott- Valley Clover Dream
          • Sophia Williams- Clonlee Red River
          • Patrick Williams- Coill Dearmad William

        Novice Individual 85cm - (Arena 2 - 1:00 PM)

        • 1 Conor Harris- Dixie School Name: Drumragh Integrated Colege
        • 2 Kodey martin- Home before dark School Name: Newbridge college
        • 3 Sarah Cowan- Take Two School Name: Lurgan Junior High School
        • 4 Chloe Gillespie- Rusty Monty School Name: Ballymena Academy
        • 5 Katelyn Irvine- Duach Shadow School Name: Carrickfergus Grammar
        • 6 Jessica Mark- Beans School Name: cullybackey college
        • 7 Lucie Mcilhatton- Biscuit School Name: St Patricks Academy Dungannon
        • 8 Christine Dallas- Pantcefnyffordd Buster School Name: Cookstown High School
        • 9 Stephanie Fox- Marshallstown Summer School Name: Blessed Trinity college
        • 10 charlotte mcgladery- Dude School Name: wellington college belfast
        • 11 Benjamin Moore- Harvey School Name: Wallace High School
        • 12 Caitlin Mann- Miss Verna School Name: Ballymoney High School
        • 13 Ben Cousins- Broughshane Boy School Name: Saintfield High School
        • 14 Yasmine Gillespie- Casper School Name: Cullybackey College
        • 15 Lucy McDowell- Woody School Name: Lurgan Junior High
        • 16 Katie Haire- Galway Girl School Name: Royal School Armagh
        • 17 Tyler Houston- Dunhane Sir Percival School Name: Larne Grammar
        • 18 Abbie Wylie- listowel thunder School Name: Cookstown High School
        • 19 Thomas Patton- Millie School Name: Larne Grammar
        • 20 Mya McCullough- Windale Blue Sapphire School Name: Larne Grammar
        • 21 Hannah Patterson- Ladybug School Name: Saintfield High School
        • 22 Erin McCrea- Woodroe Rosewood School Name: BRA
        • 23 Molly McGinn- Lislaird Giggle School Name: St Marks High School
        • 24 Adam Sossick- Loughview Diamond Clover School Name: Rainey Endowed School
        • 25 Simone Leathem- Trendy School Name: Dromore High School
        • 26 Emer Magee- OOS Spirit School Name: Saint Catherine's College Armagh
        • 27 Julia Herron- Butterfly Charm School Name: Banbridge Academy
        • 28 Rosey Herron- Solitaire Rusty Brown School Name: Rathfriland High
        • 29 Katelyn Irvine- O'Hara's Dream School Name: Carrickfergus Grammar
        • 30 Sam Jackson- Acra Glas Red Ensign School Name: Larne Grammar
        • 31 Jessica Mark- Betty School Name: cullybackey college
        • 32 Jessica Johnston- Marchezz Gemstone School Name: Newry High
        • 33 Caitlin Mann- Rob Roy School Name: Ballymoney High School
        • 34 Kai McAllister- strawberry Daiquiri School Name: Cullybackey college
        • 35 Niamh Sloan- Curolea Mavis School Name: BRA
        • 36 Ben Cousins- Loughcruise Lady School Name: Saintfield High School
        • 37 Edmund Panel- Charlie School Name: Campbell College
        • 38 Zara Craigs- Annaghmore Clover Boom School Name: Victoria College
        • 39 Kirstin Thom- Rock Gem School Name: Rainey Endowed School
        • 40 Abbie McMilen- Bonnie School Name: Wallace High School
        • Open Team 1m - (Arena 1 - 12:00 PM)

          • 1 School Name: ERGS Team Name: ERGS
            • Sophia Williams- Coill Dearmad William
            • Patrick Williams- Clonlee Red River
            • Natalie Somerville- ISHD Convoy
          • 2 School Name: Our Ladys Grammaro Team Name: Our Ladys Grammar
            • Grace Kehoe- Fifty Shades Of Grey
            • Meabh McIlduff- Dalsown Done And Dusted
            • Niamh Morgan- Milbar Pheonix
            • Meabh McIlduff- Fifty Shades Of Grey
          • 3 School Name: Down High School Team Name: Down High Flyers
            • Alex Cleland- Rafa Smash
            • Tara Dixon- Fred
            • Charis Vinanccia- Derry Mac
            • Jessica Nelson- Duke
          • 4 School Name: Assumtpion Grammar School Team Name: Assumption Grammar
            • Zara Burns- Clover
            • Lucy Savage- Woodstock P
            • Angela McAufield- Hazel
            • Lucy Savage- Knockash Willis
          • 5 School Name: BRA Team Name: BRA
            • Roco Quinn- Pixie
            • Olivia Quinn- Thor
            • Roco Quinn- Thor
            • Olivia Quinn- Pixie
          • 6 School Name: High School Ballynahinch Team Name: High School Ballynahinch
            • Megan Carson- Kilgarry Breezer
            • Megan Nelson- Balnashallog Goldfinch
            • Megan Carson- Tynon Tobias
            • Megan Nelson- Murphy
          • 7 School Name: Campbell College Team Name: Campbell A
            • Hugo O'Neill- Jude
            • Roddy Panel- Ricco
            • Harrison Blaire- Sam
            • Tadhg Clarke- Tbc
          • 8 School Name: Ballyclare Secondary School Team Name: Ballyclare Secondary School
            • Emma Ewing- Murph
            • Tori Jewiss- Charlie
            • Jessica McConnell- Finding Nemo
            • Benjamin Gilmore- Katie
          • 9 School Name: Hunterhouse Team Name: Hunterhouse Gold
            • Ella Heron- Judy
            • Mollie Park- Indie
            • Gillian Grogan- Robbie
            • Ella Heron- Reilly
          • 10 School Name: Down High School Team Name: Down High Hawks
            • Allice Emmett- Sky Double J
            • Troy Watson- Rock Rebel
            • Alex Ogle- Spot
            • Tars Dixon- Thunder
          • 11 School Name: Ballyclare High School Team Name: Ballyclare High School
            • Felicity McConnell- Rickamore Sport
            • Bradie Hogg- Tyson
            • Bradie Hogg- Rickamore Sport
            • Felicity McConnell- Tyson
          • 12 School Name: Wallace High School Team Name: Wallace High School
            • Connie Crothers- Estella Great Expectations
            • Kerry MaGill- Bonmahon Quickstep
            • Sarah Moore- Penelope
            • Benjamin Moore- Harvey
          • 13 School Name: Down High School Team Name: Down High Eagles
            • Lara Kelly- Drumcaughy Diamond
            • Zara Sharvin- Ruby
            • Abby Cummiskey- Apache Dove
            • Abby Cummiskey- Ruby
          • 14 School Name: Friends School Team Name: Friends School
            • Charlie Black- Oscar Rua
            • Anna White- Jimmy Thunderstruck
            • Ben Rowlatt McCormick- MJI Cabernet
            • Tom Rowlatt McCormick- Mon Ami Tonnerre

          Open Individual 1m - (Arena 1 - 2:00 PM)

          • 1 Emma-Jane Orr- Jazzy Susie School Name: Royal School Dungannon
          • 2 Josh Mark- Calinvella School Name: Cambridge House G S
          • 3 Shannon Boville- Buster School Name: Dromore High School
          • 4 Ryan McGuigan- Just Because D&M School Name: St Patrick's College
          • 5 Ellen Donnelly- Reme School Name: St Patrick's College
          • 6 Megan Nelson- Balnashallog Goldfinch School Name: High school Ballynahinch
          • 7 Lucy Toombs- Suzie School Name: Hunterhouse
          • 8 Sophie Hanna- Oreo Patches School Name: Lismore Comprehensive
          • 9 Charlotte Wylie- Perhaps B School Name: Ballymena Academy
          • 10 Lucy Savage- Woodstock P School Name: Assumption Grmmar Ballynahinch
          • 11 Lucy Savage- Knockash Willis School Name: Assumption Grammar Ballynahinch
          • 12 Amy Shilliday- Northern Link Lady School Name: Shimna Integrated College
          • 13 Mya Mc Dowell- Imps girl School Name: Newbridge intergrated collage
          • 14 Emma Blair- Hi Jinx School Name: Larne Blair
          • 15 Joel Peoples- The Ranger School Name: Larne Grammar
          • 16 Anna Jackson- Knickerbocker Glory School Name: Larne Grammar
          • 17 Naoimh laverty- Little miss Izzy School Name: Cross and passion collage
          • 18 Emma Forbes- Gortlemon Isabelle School Name: St Patricks Academy Dungannon
          • 19 Megan Carson- Tynan Tobias School Name: The High School Ballynahinch
          • 20 Simone Leathem- Moihill Vision de la mere School Name: Dromore High School
          • 21 Bailey Dunn- chico School Name: Down High School
          • 22 Tom Rowlatt McCormick- Devilish Cavalier Girl School Name: Friends School
          • 23 Kirstin Thom- Slemish Rio Grande School Name: Rainey Endowed School
          • 24 Caoimhe Crozier- Kildromin Banjo School Name: Wallace High School
          • 25 Connie Crothers- Estella Great Expectations School Name: Wallace High School
          • Premier Individual 1.10m - (Arena 1 - 3:00 PM)

            • 1 Tara Dixon- Fred School Name: Down High School
            • 2 Vikki Fox- Bonnie Sir Edward School Name: Victoria College
            • 3 Emma-Jane Orr- Jazzy Susie School Name: Royal School Dungannon
            • 4 Josh Mark- Calinvella School Name: Cambridge House G S
            • 5 Ryan McGuigan- Just Because D&M School Name: St Patrick's College
            • 6 Jessica McConnell- finding Nemo School Name: Ballyclare Secondary School
            • 7 emma Ewing- Murph School Name: Ballyclare Secondary School
            • 8 Melissa McKee- Diamond Beachbabe School Name: Kilkeel High School
            • 9 Caitie Slater- Grand Marnier School Name: SRC
            • 10 Mya Mc Dowell- Imps girl School Name: Newbridge intergrated collage
            • 11 Vikki Fox- Bonnie McKay School Name: Victoria College
            • 12 Tara Dixon- kieran School Name: Down High School
            • 13 Lara Kelly- Drumcaughy Diamond School Name: Down High School
            • 14 Tom Rowlatt McCormick- Mon Ami Tonnerre School Name: Friends School
            • 15 Ben Rowlatt McCormick- MJI Carbernet School Name: Friends School
            • 16 Kirstin Thom- Slemish Rio Grande School Name: Rainey Endowed School
            • 17 kerry MaGill- Lisnahall Miss Toffee School Name: Wallace High School
            • Back to events...

Registration Cart

You don't have any registrations added to the cart yet.